Artykuł o dywanach

że sezon grzewczy sprzyja powstawaniu w domu większego lub mniejszego zadymienia i osadzaniu się kurzy na różnych, domowych urządzeniach. Również firanki i zasłony okienne po zimie nie wyglądają zbyt dobrze. Dlatego domowe porząd

Artykuł o dywanach pranie tapicerki wrocław

Wiosenne porządki

Kobiety bardzo lubią robić wiosenne porządki, chociaż jednocześnie zwykle są bardzo niezadowolone z tego, jak wygląda ich dom po zimie. Dzieje się tak dlatego, że sezon grzewczy sprzyja powstawaniu w domu większego lub mniejszego zadymienia i osadzaniu się kurzy na różnych, domowych urządzeniach. Również firanki i zasłony okienne po zimie nie wyglądają zbyt dobrze. Dlatego domowe porządki robione w okresie wiosennym zwykle zaczynają się od zdejmowania firanek i ścierania kurzy, a w dalszej kolejności gospodynie przystępują do mycia okien. Przeprowadzanie wszystkich czynności związanych z myciem okien sprzyja wietrzeniu domowych pomieszczeń, połączonemu ze zdejmowaniem powstałych w czasie zimy pajęczyn.


Miotła - czym jest?

Miotła ? proste narzędzie czyszczące służące do usuwania pyłu i śmieci z płaskich powierzchni, przede wszystkim podłóg. Składa się z podłużnej, cylindrycznej rączki (styliska) i umieszczonego na jej końcu aparatu czyszczącego (w tradycyjnych miotłach pęk rózeg). Dawniej miotły powszechnie uznawano za podstawowy atrybut wiedźm i czarownic. Ich rola jako narzędzi umożliwiających latanie osobom uprawiającym czarną magię do dziś przetrwała w baśniach, legendach i popkulturze.

Mniejsze narzędzia czyszczące o podobnej konstrukcji często określa się mianem miotełek. Za odmianę miotły można uznać mop.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Miot%C5%82a


O plusach "trybu kucanego"

"Tryb kucany" jest uważany za zdrowszy1 i działa profilaktycznie względem chorób jelita grubego (rak2, hemoroidy3, zapalenie jelita grubego), ponieważ pozwala na pełne wypróżnianie bez zalegania złogów, chroni także przed uszkodzeniami związanymi z chorobami prostaty (podrażnienia nerwu)potrzebny przypis.
Zostało zasugerowane, że kucanie wzmacnia mięśnie miedniczne u kobiet, zmniejszając prawdopodobieństwo inkotynencji4. Regularne przybieranie i utrzymywanie pozycji kucanej może również wspomóc utrzymanie elastyczności kolan5. Dodatkowo sugeruje się, że korzystanie z tego typu ubikacji wzmacnia biodra i poprawia oddychanie i koncentrację.
Pozycja kucana jest pierwotną dla człowieka pozycją wypróżniania.
Ubikacja taka jest tańsza od tradycyjnych muszli klozetowych.
Ubikacje tego typu są łatwiejsze w czyszczeniu i ogólnym utrzymaniu ich higieny, są mniej podatne na akty wandalizmu.
Wymuszają zmniejszenie czasu przebywania (pozycja kucana nie pozwala na wygodne czytanie, np. gazet).
Szczególnie praktyczne są w miejscach użyteczności publicznej, ponieważ nie dochodzi w nich do kontaktu nagiej skóry z potencjalnie brudną powierzchnią (jak w przypadku sedesów tradycyjnych ubikacji), co redukuje ryzyko ewentualnego przenoszenia drobnoustrojów. Badania naukowe dowiodły, że toalety z siedziskiem nie są większym zagrożeniem dla zdrowia niż ubikacje kucane67. Do zakażeń w toaletach dochodzi bowiem głównie w bezpośrednim kontakcie z wydzielinami poprzednich użytkowników toalet oraz z aerozolem tworzącym się w czasie spłukiwania. Zatem przy zachowaniu elementarnych zasad higieny ? wytarcia do sucha powierzchni kontaktu ubikacji z ciałem ? siadanie na desce klozetowej niczym nie grozi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana