Implantolog Giwice

akby stomatolog chciał zrobić im krzywdę. A dentysta jest specjalistą, który chce tylko pomóc i ulżyć w cierpieniu z powodu bólu zęba. Dziś każdy gabinet dentystyczny w przychodni NFZ wyposażony jest w nowoczesną aparatura, która

Implantolog Giwice Implantolog Giwice

To, że strach ma wielkie oczy wpajane jest nam od dzieciństwa, lecz przysłowie niewiele pomaga jeżeli chodzi o wizytę u dentysty. Większość ludzi dorosłych boi się stomatologa tak, jakby stomatolog chciał zrobić im krzywdę. A dentysta jest specjalistą, który chce tylko pomóc i ulżyć w cierpieniu z powodu bólu zęba. Dziś każdy gabinet dentystyczny w przychodni NFZ wyposażony jest w nowoczesną aparatura, która stwarza pacjentowi pewien komfort. A prywatne gabinety dentystyczne wyposażone są jeszcze bardziej komfortowo, także nie ma powodu bać się wizyty u stomatologa. Aby zostać dentystą trzeba ukończyć studia lekarskie o kierunku stomatologia. Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się funkcjonowaniem, leczeniem i patologiami zębów. Jak również leczeniem przyzębia, błony śluzowej, języka, stawu skroniowo-żuchwowego i tkanek w jamie ustnej. Stomatolodzy mogą również zdobywać specjalizację np. w chirurgii stomatologicznej, w chirurgii szczękowo-twarzowej, ortodoncji, stomatologii dziecięcej, czy protetyce stomatologicznej.

Żadne, nawet najzdrowsze zęby nie są wieczne. Z tego powodu każdy człowiek, któremu zależy na zdrowiu powinien regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny, nawet jeśli wydaje mu się, że nie ma specjalnie problemów z zębami. Wielu ludzi niestety lekceważy temat, przez co później muszą się zmagać z bólem zęba i dopiero wtedy reagują. Leczenie wtedy zazwyczaj jest jednak zwykle zdecydowanie droższe i trudniejsze. Dentysta musi wówczas ocenić, czy ząb kwalifikuje się już do leczenia kanałowego. Zwykle konieczne będzie zdjęcie RTG zęba. Pocieszające jest to, że obecnie stomatologia stoi na takim poziomie, że konieczność usunięcia zęba to już naprawdę ostateczność, chyba że chodzi o tzw. zęby mądrości, które nie są specjalnie potrzebne. Nie warto jednak zwlekać z wizytą u stomatologa, jeśli chce się mieć zdrowe zęby i ładny uśmiech. Jeśli ktoś w przeszłości jednak zaniedbał sprawę i ma braki w uzębieniu, może zdecydować się na implanty, jednak wtedy już koszt będzie naprawdę bardzo duży, więc lepiej leczyć zęby na bieżąco.

Higiena jamy ustnej jest ogólnie na coraz wyższym poziomie, co ma również wpływ na zdrowie zębów. W wyniku tego dentysta nie musi już tak często reagować w sytuacjach awaryjnych, czyli wyłącznie podczas silnych bólów zębów, dokonując ich usuwania. Jednakże to wcale nie oznacza, że zawód stomatolog przestał być potrzebny, gdyż sama higiena nie zawsze pozwala na idealne zadbanie o uzębienie. Na rynku jest mnóstwo past do zębów, szczoteczek manualnych oraz elektrycznych, nici dentystycznych i płynów dezynfekujących do ust, a mimo tego walka z kamieniem nazębnym rzadko kończy się sukcesem. Na myśl o tym, że musimy odwiedzić gabinet dentystyczny, zazwyczaj przechodzą nas ciarki i mimo coraz lepszej opieki dentystycznej prawdopodobnie nigdy się to nie zmieni. Mimo tego usuwanie kamienia nazębnego mogą przeprowadzić wyłącznie stomatolodzy i chociaż nie należy on do najprzyjemniejszych, to znacznie poprawia ochronę zębów, a także ma duży wpływ na nasze odczucie komfortu w jamie ustnej. Ponadto podczas takiej wizyty lekarz dokonuje również badania kontrolnego uzębienia, a to ma ogromne znaczenie w wypadku zaistniałych ubytków.

Zastanawialiście się może kiedyś, jaka jest różnica między dentystą, a stomatologiem? Obydwa te pojęcia zdają się dotyczyć tego samego, czyli określenia lekarza zajmującego się leczeniem zębów oraz jamy ustnej i stawu żuchwowego. Jest to z pewnością prawda, ponieważ mimo różnych nazw i genezy wyrazów, stomatolog i dentysta oznaczają dokładnie to samo. Skąd więc dwie nazwy określające ten sam rodzaj wykonywanego zawodu? Pochodzenia słowa stomatolog można dopatrywać się w grece, gdzie stoma oznacza usta a logos to nauka. Z kolei słowo dentysta ma nieco inne pochodzenie, mianowicie wywodzi się z łaciny, w której dens oznacza ząb. Można by więc pomyśleć, że dentysta zajmuje się zębami, a stomatolog ogólnie jamą ustną, jest to jednak stwierdzenie niezgodne z rzeczywistością. Jedyne, co odróżnia lekarza dentystę od lekarza stomatologa, jest rok ukończenia studiów, ponieważ w związku ze zmianą przepisów w 2002 roku, osoby kończące studia otrzymywały tytuł lekarza dentysty. Kompetencje dentysty, jak i stomatologa są więc takie same.

Stomatolog to jeden z fachowców medycyny, zajmujący się diagnozowanie, profilaktyką, leczeniem chorób zębów i jamy ustnej. W zakres działań specjalisty wchodzi wiele działań usług, zarówno dzieci, jak i osób starszych. Jakie zabiegi wykonuje dentysta? Jaki powinien być profesjonalny i przyjazny gabinet dentystyczny? W zakres działań i usług każdego dentysty wchodzą m.in.: - podstawowe przeglądy jamy ustnej i zębów, - stomatologia profilaktyczna, - ortodoncja, - ortotyka, - leczenie kanałowe, - chirurgia stomatologiczna, - protetyka, - leczenie ubytków, - wiele innych. Działania te dla wielu pacjentów są mało komfortowe i kojarzą się z bólem. Nowoczesne gabinety stomatologiczne zapewniają klientom niezwykłą wygodę wykonywanych działań, jak również gwarancje minimalizowania bólu dzięki innowacyjnym technologiom i niezwykłemu doświadczeniu lekarzy specjalistów. Przyjazny dla człowieka gabinet dentystyczny powinien być przede wszystkim: czysty, schludny, z miłym, uprzejmym i kompetentnym personelem, wyposażony w nowoczesne sprzęty, itp.