Jak sprzątać lepiej?

et po remoncie jest dużo łatwiejsze niż sprzątnięcie domu i jego właściciel powinien sam spokojnie przeprowadzić wszystkie czynności związane z doprowadzeniem swojego mieszkania do staniu sprzed remontu, jednak w praktyce nie jest

Jak sprzątać lepiej?

Zamówienie ekipy sprzątającej do mieszkania

Wiele ekip sprzątających zajmuje się robieniem gruntownych porządków w mieszkaniu. Może się wydawać, że dokładne posprzątanie mieszkania nawet po remoncie jest dużo łatwiejsze niż sprzątnięcie domu i jego właściciel powinien sam spokojnie przeprowadzić wszystkie czynności związane z doprowadzeniem swojego mieszkania do staniu sprzed remontu, jednak w praktyce nie jest to takie proste. Dlatego wielu właścicieli mieszkań po przeprowadzeniu w nich remontu decyduje się na zamówienie fachowej ekipy sprzątającej. Dokładny termin wizyty takiej ekipy w mieszkaniu będzie można ustalić podczas rozmowy telefonicznej. Wykonywane przez nią czynności mogą obejmować zarówno mycie okien, jak i odkurzanie podłóg oraz ściąganie pajęczyn ze ścian i dokładne czyszczenie wszystkich domowych urządzeń.


Kiedy opłaca się sprzątać samemu?

Jeśli mowa o posprzątaniu własnego pokoju o powierzchni kilku metrów kwadratowych to oczywiście nie ma o czym mówić - warto sprzątnąć samemu. Nie zajmie to wiele czasu.

Co jeśli do posprzątania jest większa powierzchnia? Co jeśli musimy posprzątać cały dom o powierzchni ponad stu metrów? Wtedy na takie sprzątanie trzeba przeznaczyć wiele godzin. W tym miejscu należy zadać sobie jedno podstawowe pytanie - ile warta jest godzina mojej pracy?

Jeśli w ciągu godziny konstruktywnej pracy zawodowej zarabiasz znacznie więcej niż wynosi godzinowa stawka firm lub osób zajmujących się sprzątaniem to nie warto tracić swojego cennego czasu. No chyba, że ktoś bardzo lubi sprzątać jest to forma relaksu w wolnym czasie. Wtedy to spoko, ma sens.

W sytuacji kiedy zarabiamy mniejszą stawkę godzinową niż kosztuje sprzątanie - warto sprzątać samemu. Po prostu to się opłaca.


Higiena - definicja

Higiena (gr. hygeinos - leczniczy) ? dział medycyny, badający wpływ środowiska na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka. Celem tych badań jest zapewnienie poszczególnym osobom oraz społeczeństwu jak najlepszych warunków rozwoju fizycznego i psychicznego. Praktycznymi wynikami higieny są wskazania dotyczące usuwania z życia ludzkiego wpływów ujemnych, w różny sposób zagrażających zdrowiu i wprowadzania czynników dodatnich.

Higiena dzieli się na wiele dziedzin, zajmujących się poszczególnymi środowiskami życia i działalności ludzkiej: higiena osobista, szkolna, hodowli zwierząt, komunalna, społeczna, pracy oraz żywności i żywienia.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Higiena