O dedykowanych aplikacjach i programach na zamówienie

pewnością program przekroczy nasze oczekiwania. Dlaczego dobrze jest inwestować w indywidualne oprogramowanie?Wady i zalety darmowych, płatnych i indywidualnych programówCzasami stajemy przed wyborem darmowe, czy płatne oprogramo

O dedykowanych aplikacjach i programach na zamówienie Napisać to nie skomplikowana praca- wymaga mnóstwa pracy, całego zespołu. Aczkolwiek jak na rozwiązania indywidualne przystało, trzeba poczekać i zainwestować trochę więcej, a z pewnością program przekroczy nasze oczekiwania. Dlaczego dobrze jest inwestować w indywidualne oprogramowanie?

Wady i zalety darmowych, płatnych i indywidualnych programów

Czasami stajemy przed wyborem darmowe, czy płatne oprogramowanie, a może dedykowane. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety i tak na prawdę wszystko zależy od naszych potrzeb.

Darmowe oprogramowanie na pewno nie spełni wszystkich oczekiwań, a ze względu na to, ze jest darmowe pewnie nie jest do końca bezpieczne, więc jeżeli chodzi o darmowe programy do faktur czy umów to nie radzę ryzykować.

Płatne, czy tez licencjonowane produkty często posiadają pewne graniczenia i aby je znieść trzeba przejść na wyższy pakiet, często też płaci się abonament miesięczny za używanie danego programu. Jednak takie rozwiązanie powinny już być bezpieczne i niezawodne.

Ostatnią opcją jest oprogramowanie dedykowane, przygotowane specjalnie pod konkretne wytyczne, a co za tym idzie w 100% spełniające nasze oczekiwania. Najczęściej płaci się tylko raz, a wadą może być jedynie czas oczekiwania, jednak taki system z pewnością będzie działał sprawnie długi czas, a cena z reguły jest tego warta.


Cytat z Wikipedii o aplikacji internetowej

Aplikacja internetowa (ang. web application), zwana również aplikacją webową ? program komputerowy, który pracuje na serwerze i komunikuje się poprzez sieć komputerową z hostem użytkownika komputera z wykorzystaniem przeglądarki internetowej użytkownika, będącego w takim przypadku interaktywnym klientem aplikacji internetowej.

W pracy aplikacji internetowej musi pośredniczyć serwer WWW. Do przygotowania samej aplikacji używa się różnych mechanizmów (np. CGI, JSP, ASP.NET) i języków (np. PHP, Java, C#), jak również serwerów aplikacji. Mechanizm prezentacji danych w przeglądarce określa się czasem mianem cienkiego klienta.

Przykładem aplikacji internetowej jest mechanizm edycji treści encyklopedii Wikipedia. Inne witryny WWW należące do tej kategorii to np. serwis aukcyjny Allegro czy księgarnia internetowa Merlin.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplikacja_internetowa


Internetowe aplikacje

Coraz więcej ważnych rzeczy dzieje się wyłącznie w oknie przeglądarki, języki programowania dla aplikacji webowych przeszły długą drogę, zanim dotarły do obecnego stanu. Wszelkie duże portale społecznościowe to tak na prawdę ogromne ilości kodu, który współpracuje z serwera, użytkownikiem i baza danych. Kiedyś te wszystkie operacje nie byłby możliwe do wykonania zdalnie, ze względu na małą wydajność sprzętu oraz niska prędkość łącza.

Obecnie mało które oprogramowanie formowe nie ma możliwości połączenia się ze zdalną bazą danych, czy choćby możliwością zalogowania się online z innego komputera. Takie rozwiązania będą coraz bardziej powszechne i częściej spotykane. Z czasem technologie webowe wypchną te stacjonarne, a do obsługi wszystkiego wystarczy przeglądarka.