Opieka informatyka z serwisu - co musisz wiedzieć?

tko czego potrzebuje współczesny komputer do poprawnego działania. Niestety lista komponentów współczesnego zestawu komputerowego jest dłuższa, a awaria jednego z nich uniemożliwia pracę na urządzeniu. Każdy z komponentów takic

Opieka informatyka z serwisu - co musisz wiedzieć?

Drobna awaria

Procesor to mózg komputera i powie to praktycznie każdy, kto miał kontakt z tymi urządzeniami i wie co nieco o ich działaniu. Jednak sam procesor to nie wszystko czego potrzebuje współczesny komputer do poprawnego działania. Niestety lista komponentów współczesnego zestawu komputerowego jest dłuższa, a awaria jednego z nich uniemożliwia pracę na urządzeniu.

Każdy z komponentów takich jak : Pamięć operacyjna, dysk twardy, karta graficzna; ma swoje zadania i ściśle współpracuje z pozostałymi komponentami w tym z procesorem, aby wykonać akcje zlecone przez użytkownika. Dlatego właśnie nawet drobna awaria może być krytyczna dla działania komputera.


Nie ma łatwiejszej rzeczy niż naprawa systemu

Naprawa systemu operacyjnego lub usuwanie wirusów może wydawać się najłatwiejszą rzeczą do zrobienia w serwisie komputerowym. Jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać. Często klient chce aby zgrać mu dane i ich nie czyścić, a niestety w przypadku zawirusowania możemy również przenieść zainfekowane pliki na nowa instalacje systemu i problem powróci.

Jest jeszcze kwestia instalacji sterowników, co nie zawsze przebiega tak jakbyśmy tego chcieli. Zdarza się, że jakiś sterownik nie chce się zainstalować i trzeba szukać starszej wersji, która mogłaby się poprawnie zainstalować na komputerze.


O komputerze typu PC

Komputer osobisty (ang. personal computer) ? mikrokomputer przeznaczony przede wszystkim do użytku osobistego w domu i biurze. Służy głównie do uruchamiania oprogramowania biurowego, dostępu do zasobów Internetu, prezentacji treści multimedialnych (tekst, obrazy, dźwięki, filmy i inne), jak i gier.

W Polsce zdecydowana większość komputerów osobistych to konstrukcje różnych producentów (lub składane samodzielnie przez użytkowników) oparte na rodzinie procesorów x64 i systemie operacyjnym z serii Microsoft Windows lub Linux/BSD. Z powodów historycznych nazywane są pecetami ze względu na zgodność z IBM-PC (do czasu wprowadzenia UEFI). Poza tym są jeszcze komputery Mac firmy Apple oraz maszyny SPARC firm Sun Microsystems i Fujitsu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_osobisty