Wybór roślin do ogrodu

iejsze rośliny ogrodoweOgrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich

Wybór roślin do ogrodu Ogród to nie tylko kwiaty, czy drzewa owocowe, dobrze wyglądają również rośliny typu . Świetnie zajmą miejsce w ogrodzie, posłużą za zielony płot i z reguły są mało wymagające.

Najpopularniejsze rośliny ogrodowe

Ogrody mogą znajdować się bezpośrednio przy domu, na terenie posesji należącej do właściciela budynku mieszkalnego. Takie ogrody w większości przypadków są mniejsze od ogrodów wolnostojących, do których ich właściciele dojeżdżają w wybranym przez siebie momencie w celu ich pielęgnacji lub spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Zarówno przy domu, jak i w ogrodach mogą być sadzone tuje, które w Polsce należą do najpopularniejszych roślin ogrodowych, a do tego przeróżne krzewy ozdobne, choinki i żywopłoty. Oprócz tego w samych ogrodach sadzone są drzewa owocowe, które wymagają większej pielęgnacji od zwykłych drzew po to, żeby mogły wydawać owoce. Wielu ogrodników wciąż zajmuje się także sadzeniem najpopularniejszych polskich warzyw, takich jak ziemniaki czy marchewka.


Wymagania roślin

Kupując rośliny ogrodowe, nie ważne czy te duże czy te małe, musimy pamiętać o ich wymaganiach. Jeżeli mamy w planie stworzyć ogród, który będzie sam o siebie dbał, powinniśmy wybrać rośliny wymagające minimum opieki i takie, które się wzajemnie tolerują. Ważny jest też dobór roślin pod glebę, która dominuje w naszym ogrodzie.

Możemy też poprosić o pomoc obsługę sklepu w którym planujemy zrobić ogrodowe zakupy. Często takie sklepy oferują również usługę projektowania ogrodu. Dobrze jest tez od razu kupić odżywki do kupowanych roślin, aby pomóc im się zaadoptować w nowym miejscu po zasadzeniu.


Definicja ogrodnictwa z Wikipedii

Ogrodnictwo (hortologia) ? wyspecjalizowany dział nauk rolniczych, traktujący o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych oraz projektowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu terenów zieleni, czyli architekturze krajobrazu, zwykle charakteryzujący się dużym nakładem środków produkcji, energii, budynków, kosztów, a co za tym idzie ? dużą wydajnością. Ogrodnictwo jest jedną z dyscyplin naukowych w obrębie dziedziny naukowej ? nauki rolnicze. W Polsce jest pięć uczelni wyższych, na których są wydziały ogrodnicze oraz kilka innych (zarówno publicznych jak i niepublicznych) na których prowadzone są studia na kierunku ogrodnictwo. Wydziały ogrodnicze są na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i na Uniwersytecie Warmińsko?Mazurskim w Olsztynie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodnictwo